A Fradi nem járul hozzá a Győr elleni meccs halasztásához

FradiMob - 2013. július 30. kedd, 12:36

Klubunk az eredeti időpontban szeretné lejátszani a Győri ETO elleni bajnoki mérkőzését.

A Győri ETO arról tájékoztatta klubunkat, hogy augusztus 11-én, vasárnap a Bayern München csapatát fogadják felkészülési mérkőzésen. 

A találkozó miatt a Győri ETO halasztási kérelemmel fordult a Győr-FTC bajnoki mérkőzéssel kapcsolatban klubunk, valamint a Magyar Labdarúgó Szövetség irányába. Egyesületünk hosszas mérlegelést követően úgy döntött, hogy az eredeti kiírás szerint szeretné lejátszani a bajnoki mérkőzést, amit több indoklással alátámasztva írásban közölt a Győr ügyvezetőjével, Klement Tiborral, valamint Csiki Károllyal, az MLSZ versenyigazgatójával.

A két levelet az alábbiakban olvashatják el szurkolóink.


"Klement Tibor 
Győri ETO FC Kft. 
ügyvezető 
részéreTisztelt Ügyvezető Úr!


Kérem engedje meg, hogy a 2013. augusztus 10-én, 21 órakor megrendezendő Győri ETO-FTC OTP Bank Liga mérkőzés időpontjának elhalasztásával kapcsolatban kézhez kapott levelére reagáljak.

A Ferencvárosi Torna Club vezetése és szakmai stábja a kérdést alaposan körüljárva azt az egyértelmű döntést hozta, hogy nem áll módjában az MLSZ Versenybizottságának határozatában megjelent kezdési időponttól eltérni.

Ha megengedni, röviden indokolnám döntésünket: az FTC az OTP Bank Liga 2013/2014-es kiírásának első 6 fordulójában szinte minden héten rangadót játszik, amely tétmérkőzések a bajnokság végkimenetele szempontjából rendkívül fontos jelentőséggel bírnak. 
További, és legalább ilyen fontos érvünk, hogy egy hétközi mérkőzés a szurkolóink számára szinte teljesen lehetetlenné tenné a győri mérkőzésre való eljutást. Óriási dolognak tartjuk, hogy a hazai bajnoki meccsek nézőszámainak drámai esése ellenére a nyitófordulóban is több, mint 1000 Fradi drukker űzte, hajtotta játékosainkat Pécsett, akiknek nagy szükségük van a közönség támogatására.

Természetesen amennyiben egy tétmérkőzésről lenne szó, semmi akadálya nem lenne a változtatásnak, ám mivel egy gálameccs az időpont megváltoztatásának oka, a Ferencvárosi Torna Club érdekeit szem előtt tartva nem áll módunkban a kéréshez hozzájárulni.
Ezért tisztelettel arra kérem Önt, hogy döntésünket tudomásul venni szíveskedjék.


Budapest-Ferencváros, 2013. július 29.

Tisztelettel:


Orosz Pál
FTC Labdarúgó Zrt.
vezérigazgató"


"Csiki Károly 
Magyar Labdarúgó Szövetség
versenyigazgató
részére


Tisztelt Igazgató Úr!

Kérem, engedje meg, hogy a Győri ETO FC ügyvezetőjétől kapott, a 2013. augusztus 10-én 21 órakor rendezendő Győr-FTC OTP Bank Liga mérkőzés elhalasztására kapott írásbeli kérésre az FTC Labdarúgó Zrt. nevében reagáljak.

A Ferencvárosi Torna Club vezetése és szakmai stábja a kérdést alaposan körüljárva azt az egyértelmű döntést hozta, hogy nem áll módjában az MLSZ Versenybizottságának határozatában megjelent kezdési időponttól eltérni.

Ha megengedni, röviden indokolnám döntésünket: az FTC az OTP Bank Liga 2013/2014-es kiírásának első 6 fordulójában szinte minden héten rangadót játszik, amely tétmérkőzések a bajnokság végkimenetele szempontjából rendkívül fontos jelentőséggel bírnak. 

További, és legalább ilyen fontos érvünk, hogy egy hétközi mérkőzés a szurkolóink számára szinte teljesen lehetetlenné tenné a győri mérkőzésre való eljutást. Óriási dolognak tartjuk, hogy a hazai bajnoki meccsek nézőszámainak drámai esése ellenére a nyitófordulóban is több, mint 1000 Fradi drukker űzte, hajtotta játékosainkat Pécsett, akiknek nagy szükségük van a közönség támogatására.

Természetesen amennyiben egy tétmérkőzésről lenne szó, semmi akadálya nem lenne a változtatásnak, ám mivel egy gálameccs az időpont megváltoztatásának oka, a Ferencvárosi Torna Club érdekeit szem előtt tartva nem áll módunkban a kéréshez hozzájárulni.
Ezért tisztelettel arra kérem Önt, hogy döntésünket tudomásul venni szíveskedjék.


Budapest-Ferencváros, 2013. július 29.

Tisztelettel:


Orosz Pál
FTC Labdarúgó Zrt.vezérigazgató"

Copyright (C) 2010 FradiMob.hu - | Minden jog fenntartva